Eğitim

Bir Üniversiteden Çok Daha Fazlası

Yazar: TR Dergisi

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde 2007 yılında kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), İstanbul’un merkez ilçelerinde yer alan yerleşkeleriyle tam bir şehir üniversitesidir.

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde 2007 yılında kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), İstanbul’un merkez ilçelerinde yer alan yerleşkeleriyle tam bir şehir üniversitesidir.

İstanbul Aydın Üniversitesi, son dokuz yıldır yerel öğrencilerin son üç yıldır da uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği vakıf üniversitelerinden. “Aydınlık Bir Geleceğe” sloganıyla yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi, bugün İstanbul’da 10 yerleşke, 11 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüde eğitim alan 4 bine yakın uluslararası olmak üzere toplam 39 bin öğrencisiyle eğitim vermeye devam ediyor. Eğitim verdiği her alanda bilgiyi ürüne dönüştürme felsefesi ile hareket eden İstanbul Aydın Üniversitesi, teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitime de ağırlık veriyor. Birçok fakültesi ve bölümünde uygulamalı ders eğitim vererek öğrencilerini iş dünyasına hazırlıyor. Bu yanı ile İAU, uluslararası öğrencileri üniversiteyi tercih etmelerinde konusunda önemli bir etken.

Uluslararası bir üniversite olan İAÜ, öğrencilerine verdiği diplomanın uluslararası bir değere sahip. Dünya vatandaşı özelliklerine sahip bireyler yetiştirmeyi düstur edinen İstanbul Aydın Üniversitesi, dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İstanbul Aydın Üniversitesinin Avrupa Komisyonunun, Avrupa üniversitelerine vermiş olduğu “AKTS Etiketi (ECTS Label)” ve “Diploma Eki Etiketi (DS Label)” ödülleri için yaptığı başvurunun onaylanması ile İAÜ diplomasına sahip olan öğrenciler için Avrupa’nın kapıları aralanmış durumda.

İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Merkezi, ulusal ve uluslararası arenada yaptıkları çalışmalarla ün kazanmış dinamik akademik kadrosu, teknolojik altyapısı ve hızla gelişen teknolojinin ışığında Türkiye’nin en iyi mühendislik eğitimini veriyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Merkezinde “Fizik ve Modüler Elektronik, Genel Kimya, CNC, Haberleşme ve Kontrol Sistemleri, Genetik, Gıda Mühendisliği, Mekatronik, Otomotiv, İnşaat, Yeni Nesil LED, Yeni Nesil LED Aydınlatma AR-GE ve Ölçüm Laboratuvarı, Tekstil Mikroskobi ve Merkez laboratuvarları ile Mekanik Atölyesi ve laboratuvarı” gibi pek çok laboratuvarı bünyesinde bulunduruyor.

 

Yazar Hakkında

TR Dergisi

Yorum Ekle