Gündem

European Challenge Türkiye’de

Yazar: TR Dergisi

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU VE EUROPEAN CHALLENGE TOUR TARAFINDAN DÜZENLENEN TURKİSH AİRLİNES CHALLENGE TOUR 2015, ANTALYA BELEK’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Dünyanın birçok ülkesinden 156 seçkin profesyonel oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilen Turkish Airlines Challenge Tour 2015’te mücadele eden golfçüler, yetkin bir turnuva oyuncusu olabilmek için yarıştı. Dört gün süren turnuva sonunda şampiyonluğu elde eden Gallerli Golfçü Rhys Davies, “Mükemmel bir saha, inanılmaz bir tesiste, güler yüzlü insanlarla birlikte olmak çok güzeldi.” dedi. Davies’ın 28 bin avro kazandığı turnuvada, toplamda 125 bin avro dağıtıldı. 15 Türk golfçünün de mücadele ettiği turnuvada, 278 vuruşla İtalyan Lorenzo Gagli ikinci, 279 vuruşla Björn Akesson üçüncü oldu. Türkiye Golf Federasyonunun açıklamasına göre, Turkish Airlines Challenge gelecek yıl da Antalya’daki Gloria Golf Kulübü’nde oynanacak.

CHALLENGE GOLF NEDİR?

European Challenge Tour’un Türkiye ayağıdır. European Challenge Tour ise 1987 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından şampiyon adaylarının mücadele ettiği önem derecesi yüksek bir platformdur.

Yazar Hakkında

TR Dergisi

Yorum Ekle