Türkiye'den

Sanatın Kalbi İstanbul’da Atacak

Yazar: TR Dergisi

15. İstanbul Bienali, dünyanın en prestijli yayınları tarafından “2017’de dünya çapında gerçekleşecek 10 sanat etkinliğinden biri” olarak gösteriliyor.

15. İstanbul Bienali, “İyi Bir Komşu” başlığıyla 16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ikili sanatçı Elmgreen&Dragset’in küratörlüğünde hayat bulacak. Ev ve mahalle kavramlarını ele alacak olan bienal, iç mekânlardaki yaşam şekillerinin yakın tarihte geçirdiği dönüşümü inceleyecek. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenecek olan 15. İstanbul Bienali, yaklaşık iki ay boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Bienalde, birbirine komşu mekânlarda yer alacak sergilerin yanı sıra bir dizi performans, film gösterimleri ve konuşmalar da düzenlenecek.

15. İstanbul Bienali, dünyanın en önemli yayınlarından ABD merkezli New York Observer tarafından “2017’de dünya çapında gerçekleşecek 10 sanat etkinliğinden biri” olarak da gösterildi. 15. İstanbul Bienali ile ilgili “Venedik Bienali ve ikonik Prada Marfa’nın usta sanatçıları, dinamik Elmgreen & Dragset ikilisinin 15. İstanbul Bienali’nin küratörleri olduğu belirtilirken, bienalin sürprizlerle dolu olacağının kesin olduğu” yorumu yapıldı. Ayrıca İstanbul Bienali, dünyanın önde gelen dergilerinden ABD merkezli Newsweek tarafından “2017’de uğruna seyahate çıkmaya değecek beş sergiden biri” olarak gösterildi.

Yazar Hakkında

TR Dergisi

Yorum Ekle