Blog

Sevgi ve Kardeşliği Türkiye’de Buldum

Dünyanın dört bir yanından gelen birbirini yabancı bilen ırk,kök,diline göre kimin kim olduğunu nereli olduğunu ancak anlayabilen birileriydik.Kimilerinin dizilere kimilerinin ise kültür,sanat,doğal zenginliğine olan aşkı doğrultusunda öğrenmelerine neden olan Türkçe bu sene yine dünya renklerini bir araya getirmişti. İstanbul ve Anadolu şehirlerinde gerçekleşmiş olan bir buçuk aylık Türkçe Yaz Okulu 2015 programı sırası Türkiye’nin eşsiz mühteşem manzaralarına şahit olmakla beraber meslek açısından da kendi alanlarımızla ilgili yüksek lisans sırası ancak alabileceğimiz bazı akademik dersler alma fırsatı yakalayabildik.
12233244_731624923635691_697217734_n
Türkiye’nin öne gelen yönetmen,oyuncularıyla buluşma,şarkılarını severek dinlediğimiz şarkıcıların konserlerine gitme imkanımız da oldu.Bir buçuk ay olsun ailelerimizden ayrı tarih,kültür gibi yeni şeyler öğrenme isteği peşinde olan gençler Türkiye’de Türkçemizle anlaştık ve büyük bir aile olduk.Her gün birlikte eşsiz güzelliğe sahip olan tarihi,efsane şehir türlü şarkılara şiirlere konu olan İstanbul’u gezmek görmek her birimiz için bulunmaz bir fırsattı.
12244041_731624976969019_1062238814_n
Birbirimizi tanıdıkça sevdik sıcaklık duyduk. Misafirperver, yardımseverliğiyle sıcak karşılayan bu ülkede kurduğumuz aile,yakın kardeşilik bağımız bugün de hiç kopmadan devam etmektedir.Bu süreç içerisinde ırk,kök,dilin insan hayatında hiçbir önem taşımadığını barış,sevgi,kardeşlikle hayatı renklendirmek mümkün olduğunu anlayabildik.Şimdi ise hepimizin bir isteği var o da: tekrar bir araya gelip özlemgidermektir.Aralarımızdan bazıları bu sene son sınıfa geçtik ve yüksek lisans yapmayı düşünuyoruz. İnşallah kazanabilirsek yaşadığımız güzel hatıra dolu anılarımızı güzel Türkçemizle tekrar canlandırmak şansımız olacaktır.Dünyanın her köşesinden arkadaş bulma fırsatı sağladığı için başta Yunus Emre Enstitüsü olmak üzere emeği geçen herkese saygılarla teşekkürlerimi belirtir ve bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim!!!

 

Yazar Hakkında

Arailym Arman

Yorum Ekle