Sanat

Sinema Yıldızları Antalya Yolunda

emre.ozcan@cubemedya.com'
Yazar: TR Editör

Dünya sinemasının kalbinin attığı Los Angeles’taki Universal Stüdyolarının eş değerinin Türkiye turizminin başkenti Antalya’da yapılması hedefleniyor.

Antalya’da dev bir film stüdyosu yapılması yönünde uzun zamandır çalışmalar yürütülüyor.  Antalya Film Festivali’ni uluslararası alanda daha etkin kılmak ve Antalya’yı sinema şehri hâline getirmek başlıca amaçlar arasında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından ilgilendiği projenin, film stüdyosu ile sınırlı kalmayıp ülke ekonomisine de ciddi katkılar yapması hedefleniyor. ABD’li prodüksiyon firmaları ile yapılan görüşmelerin yanı sıra platolar için 5 bin dönümlük yer ayırılmış durumda. Film platolarının tamamlanması ile Hollywood filmlerinin Antalya’da çekilmesi, ünlü yönetmen ve oyuncuların bir ayağının Antalya’da olması bekleniyor.

Menderes Türel (Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı)
Bana “dünyada güneş ışığı açısının film çekimi için en uygun iki şehirden biri Los Angeles biri Antalya’dır” dediklerinde gülüp geçmiştim. Artık günümüzde artık bilim insanları, ışıkçılar ve uzmanlar bu gerçeği teyit ediyorlar. Sinemanın gücünü Türkiye’nin tanıtımı için kullanmaya hazırız.

Yazar Hakkında

emre.ozcan@cubemedya.com'

TR Editör

Yorum Ekle