Gündem

TÜRK MİLLETİ DESTAN YAZDI!

emre.ozcan@cubemedya.com'
Yazar: TR Editör

Anayasa ile kurulan hür Türkiye demokrasisi, 15 Temmuz 2016 gecesi menfur bir silahlı darbe girişimine uğradı.

Halkın oylarıyla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanımızı, meşru Hükümetimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizi hedef alan bu hain saldırı, Türk milletinin birlik içerisinde direnmesiyle bertaraf edildi. Türk milleti ülkesini, demokrasisini, onurunu ve istikrarını korudu.

Milletimizin barış içinde ve sadece kendi iradesine bağlı olarak yaşama kararlılığını bütün dünya gördü. “Her şerde bir hayır vardır.” düşüncesinden yola çıkarak bu hain saldırıdan ülke ve millet olarak daha güçlü çıktığımızı biliyoruz. Türkiye’miz şüphesiz Türkçe öğrenmek isteyenler için; Türkiye’yi gezmek, keşfetmek ve anlamak isteyen dünya vatandaşları için ve yatırımcılar için bir cazibe noktası olmaya devam edecek.

Yunus Emre Enstitüsü, halkın oylarıyla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve Meclisimizin yanındadır ve Türk milletinin hür iradesinin destekçisidir. Bu menfur olaylar sırasında şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki yöneticilerimiz ve çalışanlarımızla Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın da açıkça belirttiği gibi “hâkimiyet milletindir” diyor, anayasal düzenimize karşı yapılan saldırıları şiddetle lanetlediğimizi açıkça ifade ediyoruz.

15 TEMMUZ DAYANIŞMA KAPANYASI

Hamiyetperver aziz milletimiz de yaşanan bu acı karşısında yoğun yardım etme talebinde bulunmuştur. Milletimizin yoğun taleplerini karşılamak amacıyla Bakanlığımız tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde kullanılmak üzere düzenlenen yardım kampanyasına vatandaşlarımız, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri katılabilirler. Bilgi için: http://15temmuz.hesapno.com

Yazar Hakkında

emre.ozcan@cubemedya.com'

TR Editör

Yorum Ekle