Gündem

TÜRK TASARIMCIYA EMMY ÖDÜLÜ

Yazar: TR Dergisi

Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri’nde grafik ve animasyon ödülü Türk tasarımcı Ayhan Cebe’ye verildi.

Bu yılki EMMY Ödülleri’nde dünya barışı için düzenlenen bir projeyle Motion Design / Hareketli Tasarım alanında grafik ve tasarım kategorisinde ödül kazanan Ayhan Cebe, Türkiye’nin gururu oldu. Dünya barışı için düzenlenen bir orkestra dinletisi için hazırlanan animasyon projesiyle ödül kazanan Cebe, ödülünü almaya bebeğiyle birlikte çıkarak Amerikan basınında geniş yer edindi.
Çalışmalarındaki ilham kaynağının dinlediği müzik, okuduğu bir kitap veya gördüğü rüyalardan edindiğini belirten genç tasarımcı, yaptığı işlerle bir kez daha adını dünyaya duyurdu. Ödül aldığı çalışmanın sosyal içerikli bir projenin parçası olması Cebe’nin başarısına farklı bir boyuta taşıyor. Dünyanın pek çok yerinden bir araya gelen sanatçıların oluşturduğu orkestranın performansının ruhunu yansıtacak şekilde hazırlanan çalışma, New York’ta tamamlandı.
Ödül töreninde yaptığı konuşmasında ödülünü Türkiye ve Türk milleti için almaktan onur duyduğunu belirten Cebe, ses getiren bir başarıya imza attı.

Yazar Hakkında

TR Dergisi

Yorum Ekle